Dermapen

DermapenDermapen tedavisinde belirli sayıda mikro iğne elektrikli motor sayesinde kişinin şikâyetine göre derinin belirli derinliklerine girecek şekilde kullanılmaktadır. Mikro iğnelerin titanyumdan yapılır ve çok incedir, cilt altına battıkları seviye neredeyse yüzeyledir. Dermapen ile cilt yüzeyinde doksan derecelik mikro kanallar açılmaktadır. Yüz bölgesi uygulamalarında lokal uyuşturucu kremler ile uygulandığında neredeyse acısız bir yöntemdir. Açılan mikro kanalara etrafındaki kollajen uyarmakta ve iyileşme dokusu ile yeni kollajen üretilmektedir.

Dermapen ile Anti-aging uygulamalarda özellikle ince kırışıklıklar, göz çevresi kaz ayakları tedavisi, yüzde sıkılaşma ve gözenekli görünümün azaltılması için kullanılabilmektedir. Uygulama sırasında antioksidan ilaçlar ve vitaminler uygulanabilmektedir ve oluşan mikro kanallar sayesinde bu ilaçların cilt altına nüfus etmesi sağlanmaktadır. Dermapen uygulamasından sonra mikro kanallar etrafında yeni kollajen oluşumu ve ciltte sıkılaşma görülmektedir. Yüz bölgecinde daha parlak ve canlı bir görünüm elde edilmektedir. Bu tedaviler tek başına uygulanabildiği gibi diğer antiğin yöntemler ile kombine edilmektedir.

Akne sakarlarının tedavisinde yine ayni prensipler ile dermapenden yararlanılmaktadır. Akne skarları olan bölgelerde cilt altı kollajen yapıda düzensizlikler oluşur. Dermapen ile akne izlerinin olduğu bölgelerde kontrollü travma yapılır. Anti-aging tedavilere göre dermapen iğneleri daha derin bölgeye hedeflenir. Akne izleri altında yeni ve düzenle bir kollajen oluşturulup izlerin tedavisi yapılır.

Dermapen uygulamalar tamamen profesyonel uygulamalardır ev kullanımı için üretilen cihazlar hastanın en ufak hatasında yarardan çok zarar oluşturur. Bu uygulamayı kullanım ayarları özellikle derinlik belirlenmesi mutlaka hekim tarafından yapılmalıdır. Dermaroller tedavilerde kullanılan iğneler uygulama sırasında 45 derecelik açılar yapabileceği için yüzeyle ciltte istenmeyen yaralanmalar yapabilir, Dermapen de ise bu görülmemektedir.

Bu yöntem PRP, Botoks, Mezoterapiler gibi birçok anti-aging yöntemler ile entegre olarak kullanılabilir. Seanslar seklinde uygulama yapılmakta ve onar gün aralar ile altı sekiz uygulama ile tedavi planlanmaktadır. Tedavi sureci diğer tedaviler ile kombinasyonu ya da tedavi sırasında kullanılacak ilaçlar mutlaka uzman hekim tarafından belirlenmelidir.