Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Abdi ipekci cad Maltepe apt. No :44 D:8 Nişantaşı Istanbul

Estetik Burun Ameliyatına Karar Vermek!

burunestetigii

Estetik, ergenlik ile birlikte vücut algısı oluşmaya başladıkça vücudumuzda ki belirli yerleri beğenmemeye, bazılarını da beğenmemeye başlarız. Beğenmediğimiz yerleri değiştirmek ile ilgili neler yapacağımızı düşünürüz ve çevrenin etkisi ile bu durum gündemimizi daha çok meşgul etmeye başlar. Yüz karakterini belirleyen en önemli organ olan burun ile ilgili görüşlerimiz çoğu zaman ön plandadır. Aynanın her karşısına geçtiğimizde burnumuz gözümüze batıverir. Burun estetiğine karar vermek ameliyat için ilk ve en önemli adımdır.

Burun görünüşünden memnun olmayan kişiler için burun estetiği ameliyatları cezbedici hale gelir. Bu ameliyat için karar verme süreci başlar. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken en önemli konu burnunuz ile ilgili nelerden rahatsız olduğunuzu belirlemenizdir. Çoğu zaman yapılan en büyük yanlış medyada gördüğümüz kişilerin burnu gibi burun istemektir. Herkesin yüz estetik ölçüleri farklıdır ve güzel bulduğunuz burun başka güzel bulduğunuz bir yüzde olsa belki güzel görünmeyebilecektir. Tabi ki görmüş olduğunuz burunlardan dolayı bir model kafanıza oturmuştur, ancak öncelik sizin kendi burnunuzla ilgili düzelmesi gerekenlere karar verip daha sonra da doktorunuzla yapacağınız görüşmede kafanızdaki modelin sizde nasıl durabileceğini konuşmaktır.

Burun estetiğini düşünürken  yakın çevrenizin görüşleri önemlidir ancak her söylenenden etkilenmeniz beklentilerinizi değiştirebilir. Güzellik kavramı oldukça değişkendir ve de kişisel olarak çok farklılıklar gösterir. Bu nedenle çevrenizden gelecek her öneri üzerinde çok durmayın. Kesin ameliyat olmalısın bu burunla yaşanır mı? ya da ameliyat mı ? deli misin sakın olma söylemlerinin ikisi de ayni ölçüde değersizdir. Burun estetiği ameliyatını olup olmayacağınızı belirleyecek en önemli faktör sizin isteğinizdir.

Ameliyat olmaya karar verdikten sonra yoğun bir internet araştırması yapacağınız günümüz koşullarında aşikârdır. Ancak internette yazan her şey için çok doğru demek mümkün değildir. Bu nedenle burun estetiği olacağınız doktoru belirleyip mümkünse detayları onunla konuşun ve aklınızda soru işareti kalmasına izin vermeyin. Doğru sorularla doğru cevaplara ulaşıp korkularınızdan sıyrılmak sizi rahatlatacaktır. Bu konuda size yardımcı olabilecek tek hekim Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik cerrahi uzmanı olacaktır.

Şimdiden burun estetiği ameliyatı sonrası yeni burnunuzla güzel ve sağlıklı bir yaşam dilerim.