Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Abdi ipekci cad Maltepe apt. No :44 D:8 Nişantaşı Istanbul

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır, Vaser Liposuction Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Şey

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır, Vaser Liposuction Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Şey

Meme büyütme ameliyatı birçok kadının yaptırdığı hatta bazen sıklıkla yaptırdığı bir estetik ameliyatı olmaktadır bu nedenle de estetik uzmanlarına en fazla sorulan soruların başında gögüs büyütme estetigi nasıl yapılır sorusu olmaktadır.

Meme Büyütme Ameliyatı Kaç Şekilde Yapılmaktadır?

Meme büyütme ameliyatı yaptırmak isteyen ve gögüs büyütme estetigi nasıl yapılır sorusunu soran bayanların ameliyat öncesinde karar vermeleri gereken önemli noktalardan birisi de ameliyatın hangi yöntem ile yapılacağıdır.

Meme büyütme ameliyatı; protez yani silikon kullanılarak ya da yağ alma yöntemi olmak üzere iki yöntemde yapılmaktadır.

Ameliyatta protez kullanılacak ise istenilen ölçüler dikkate alınarak göğse protez yerleştirilerek meme büyütülür. Eğer ameliyatta yağ alma yöntemi kullanılacak ise vücudun uygun bir bölgesinden yağ alınarak göğse eklenir ve böylece göğsün büyümesi sağlanır.

Meme büyütme ameliyatında koltuk altından, meme altından ya da meme başı çevresinden giriş yapılmaktadır.

Vaser Liposuction Nedir?

Meme ameliyatı ya da gögüs büyütme estetigi nasıl yapılır sorusunu soran bayanların yanı sıra tüm bayanların ilgi alanına giren bir diğer konu ise Vaserliposuction olmaktadır.

Vaser Liposuction Nedir?

VaserLiposuction operasyonu; vücuttaki fazla olan yağları vakum ile eritme yöntemi olmaktadır. VaserLiposuction yöntemi; ıslak teknik, kuru teknik, şişirme tekniği, ultrason ile ya da powerassisted yöntemlerinden herhangi biri ile yapılmaktadır.

Vaser Liposuction Yaptıranların Bilmesi Gereken 10 Şey

Ağrı ve Acı olabilir: Operasyon sonrasında hareketleriniz operasyon bölgesi nedeni ile kısıtlı olabilmektedir. Hatta yatış şeklinizi dahi operasyon bölgenize göre ayarlamalısınız ve operasyon sonrasında ağır işlerden kaçınmalısınız.

  • Diyeti Elden Bırakmamalısınız: Operasyon ardından vücudunuz ödem yapabilir bu ödem atıldıktan sonra ise uzun bir süre yeme içme faaliyetlerinize dikkat etmelisiniz aksi takdirde vücudunuzda tekrar yağ oluşumu başlayacaktır.
  • Bol Sıvı Tüketin: Bu süreç içinde bol miktarda sıvı ve özellikle su tüketimi yapmanız oldukça önemli olacaktır. Dolayısıyla da her gün en az 3 litre su tüketmeniz iyileşmeniz operasyon neticesini daha hızlı görmeniz açısından önemli olacaktır.
  • Ayaklarınızı Sallayın: Operasyon sonrasında size en iyi gelecek davranışlardan birisi de ayaklarınızı yere doğru sallamak olacaktır. Bu şekilde ödem yapan vücudunuz ödemi daha hızlı atacaktır.
  • Bol Yürüyüş Önemli: Operasyon bölgesinin hızlı bir şekilde iyileşmesi ve aynı zamanda ödemin atılması için bol bol yürüyüş yapmanız da oldukça önemli olmaktadır.
  • Korse Kullanımı:Vaserliposuction operasyonu yapılmış ise korse giymeniz bölgenin daha hızlı bir şekilde iyileşmesini ve sıkılaşmasını sağlayacaktır. Dolayısıyla da liposuction korsesini en az 3 hafta giymeniz gerekmektedir.
  • Az da Olsa Liposuction Riskleri: Her operasyon ve ameliyat gibi elbette VaserLiposuction operasyonun da az olmakla birlikte riskleri vardır. En fazla bilinen riskleri; morarma, renk değişimi ve enfeksiyon riskidir.
  • Alınan Yağlar Faydalı Olabilir: Son dönemlerde yapılan tıbbi araştırmalar neticesinde bel, göbek, yanak gibi bölgelerden alınan yağların kök hücre görevi gördüğü uzmanlar tarafından açıklanmıştır.
  • İyileşme Süresi:VaserLiposuction operasyonu ardından anında bir iyileşme beklenmemelidir bu bağlamda operasyon bölgesinin ve vücudun genel olarak toparlaması birkaç ay sürebilmektedir.
  • Bu Yöntem Hastalıklardan Korur: Bildiğiniz üzere aşırı kilo tüm hastalıkların temel nedeni olmaktadır. Dolayısıyla da VaserLiposuction yöntemi sayesinde fazla yağların alınması ile kilo kaybı oluşacağından dolayı birçok hastalıktan da korunmuş olabilirsiniz.
  • Operasyondan Sonra Sporun Önemi:VaserLiposuction yaptırdıktan sonra elbette hemen spor yapmanız imkansız olacaktır ancak vücudunuz tamamen kendisine geldiğinde yapacağınız düzenli spor faaliyetleri vücudunuzun daha hızlı forma girmesini sağlayacaktır.