Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Abdi ipekci cad Maltepe apt. No :44 D:8 Nişantaşı Istanbul

Meme Estetiği / Meme Büyütme Estetiği Sonrası İz Kalır mı?

memebuyutmeizkalirmi

Meme Büyütme Ameliyatları Sonrası;

İzin nerede kalacağı ameliyat öncesi planlanır. Meme silikon implantın nereden yerleştirileceği izin nerede kalacağını belirler. Günümüz tekniklerinde en çok kullanılan üç giriş yöntemi vardır. Bunlar meme başı etrafında gülen yüz seklinde, meme altı olukta düz ya da koltuk altı giriş yöntemleridir.

Meme Büyütme Estetiğinde;

Koltuk altı giriş kesisinin kullanılması son dönemlerde popüler olan bir yöntemdir. Bu yöntem ile meme üzerinde hiç bir iz kalmamaktadır. Çok kısa iz kalması istendiği durumlarda içeriye konulacak olan protez içi serum ile doldurulan tipte seçilmektedir. Protez teknolojisinin gelişmesiyle jel protez kullanımı serum doldurulan protezlere göre çok fazla tercih edilir hale gelmiştir. Bu yüzden jel silikon kullanıldığında koltuk altı giriş isleri bir miktar uzamaktadır. Koltuk altı izinin en büyük dezavantajı askılı bir kıyafet giydiğinizde dışarıdan görünebilme ihtimalidir.

2.Yöntem;

Meme başı etrafı kesisi ile meme büyütme estetiği  tercih edilebilecek ikinci yöntemdir. Meme başının alt yarısında gülen yüz şeklinde bir insizyon ile girilir. Meme bezinin alt kısmına ulaşılır. Bu kesinin emzirmeye etkisi olmadığı bildirilmiş se de süt bezlerinin bir kısmını kesme zorunluluğu getirdiği için doğum yapmamış bayanlarda çok kullanmamaktayım. Bu iz meme başının koyu renginden dolay oldukça rahat gizlenmektedir ancak iç çamaşırsız kaldığınızda belli olabilmektedir.

Meme altı olgunda yapılan kesi ile meme büyütme ameliyatı günümüzde en çok tercih edilen yöntemdir. Bu teknikte meme altı olukta 4 cm uzunluğunda bir iz kalmaktadır. Hiç bir şekilde süt bezlerine zarar verilmemektedir. Çıplak olduğunuzda ayakta iken meme tarafından kapatılacağı için belli olmaz ancak yatar pozisyonda görülebilir.

İyileşme Süreci;

Meme büyütme estetiğinde meme başı ve meme altı oluk izleri iç çamaşır ve bikini altında kalmaktadır ve kıyafetlerden hiçbir şekilde belli olmazlar. Koltuk altı izleri kıyafet dışında kaldıkları zaman nadir de olsa göze çarpabilirler. Estetik olarak düzgün ve güzel atılmış bir dikiş ile altı ay gibi bir süre sonrasında tüm izler kalemle çizilmiş gibi ince kalacağından çok belirgin değildir. Meme büyütme ile daha dik dolgun göğüslere sahip olmak kalan izleri daha da az önemsenir hale getirmektedir.