Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Abdi ipekci cad Maltepe apt. No :44 D:8 Nişantaşı Istanbul

Vaser Liposuction ve Aşk Tutamaçları

vaserlipo

Yaz yaklaşıyor bikini, mayo düşük bel pantolon ve kısa ya da dar t-shirt mevsimi başlıyor. Hazırlıklar şimdiden yapılıyor, mevsim diyetleri ve spor salonu ziyaretlerinin sıkılaşması. Çoğu zaman normal kiloya inseniz de her yaz sezonunda bu kıyafetleri giyerken belinizdeki yağ fazlalıklarından şikâyet edebiliyorsunuz. Love handles (bel bölgesindeki yağlar)aşk tutamacı yada biraz fazla olursa can simidi gibi şirin isimler takılan bu bel kalınlığı aslında canınızı sıkabiliyor.

Aşk Tutamaçları neden oluyor?

Vücudumuzun neresinde ne kadar yağ olacağı genetik şifremizle belirlenen bir durum. Kilo verseniz de belli oranda fazlalıklar bu önceden belirlenmiş bölgelerde kalabiliyor. Kadınlarda basen, bacaklar karın, erkeklerde karın meme bölgesi ve her ikisi içinde bel çevresi yağın fazla birikebileceği bölgeler. Yani aşk tutamaçları hem erkek hem de kadın için sorun yaratabiliyor .

Aşk Tutamaçları nasıl eritilir?

Diyet egzersiz ve spor sizi fit yapabilecek yegane şeylerdir. Ancak genetik olarak bel bölgenizde fazlalık var ise bundan spor ile kurtulmak için çoğu zaman profesyonel bir sporcu kadar antrenman yapmanız gerekir. Günümüz çalışma koşullarında bu imkân bulamıyorsanız ve kilonuz normal olduğu halde hala bel bölgesinde fazlalıklarınız var ise tek çözüm bu bel bölgesindeki yağların alınmasıdır. Bunun için ise en uygun yöntem liposuction dediğimiz uygulamadır.

Güncel gelişmeler ile ses dalgalarının kullanıldığı vaser liposuction bu ameliyatın yan etkilerini azalttığı gibi işlem sonrası toparlanma süresini de kısaltıyor. Vaser Liposuctionda ince problar ile bel bölgesi fazlalıklarınıza sadece yağ hücrelerini parçalayacak ses dalgaları uyguluyoruz bu sebeple Vaser liposelection olarak isimlendiriyoruz. Bu problar sadece yarım santimlik delilerden yapılıyor. Vaser Uygulaması sonrası parçalanan ve sıvı hale getirilen fazla yağlar ise yine ince ve klasik liposuctiondaki kadar travma yaratmayan özel kanuller ile dışarıya çekiliyor.

Bel bölgesi fazlalıkları için Vaser liposuction lokal bazen de hastayı yarı uyutan sedasyon anestezisi dediğimiz yöntemler ile uygulanabiliyor. Uygulama sonrası aynı gün eve dönülebiliyor. Yağ seçici Vaser yöntemi ile ödem kanamaya bağlı morarma gibi yan etkiler daha az oluyor. Klasik liposuctionda 6 hafta kadar korse kullanılması gerekirken Vaser liposuctionda bu süre üç haftaya düşüyor. İşlem sonrası bel bölgesi bir ya da iki beden kadar incelebiliyor.

Sonuç olarak bu yaz kıyafetlerinizi seçerken daha özgür davranabilmek için Vaser Liposuction ile bel bölgesi fazlalıklarınızdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.