Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Abdi ipekci Cad. Maltepe Apt. No:44 D:8 Nisantasi-Istanbul/Turkey

Bacak Estetiği

bacak-estetigi

Baldır kısmının eğri yada ince olduğu durumlarda bayanlar çoğu zaman kıyafetlerinde etek seçmekten uzak kalmaktadırlar. Kemik sebebiyle olan eğriliklerde ortopedik müdahaleler gerekebilir. Ancak daha ufak eğrilikler ya da yağ doku asimetrisi sebebiyle olan bozukluklar Bacak Estetiği Ameliyat’ı ile bacak estetik bir görünüme getirilebilir.

Baldır kısmının eğri yada ince olduğu durumlarda bayanlar çoğu zaman kıyafetlerinde etek seçmekten uzak kalmaktadırlar. Kemik sebebiyle olan eğriliklerde ortopedik müdahaleler gerekebilir. Ancak daha ufak eğrilikler ya da yağ doku asimetrisi sebebiyle olan bozukluklar ya da baldırın ince yada kalın olduğu durumlarda Bacak Estetiği Ameliyat’ı ile bacak estetik bir görünüme getirilebilir.

Dizden ayak bileğine kadar olan kısım bir bütün olarak değerlendirilir ve kişiye özel Bacak Estetiği Ameliyat’ı planlanır. Eğriliğin az olduğu durumlarda diz iç kısmına liposuction ve baldır bölgesine yağ enjeksiyonları ile düzelme sağlamak mümkün olurken, bacağın çok ince olduğu ve eğriliğin daha belirgin fark edildiği durumlarda baldır protezleri tercih edilebilir.

Silikon baldır protezleri aynı meme protezleri gibidir ve baldır bölgesine özel tasarlanmaktadırlar. Diz arkası katlanma bölgesinden 3 cm bir giriş ile yerleştirilebilir. Bacak Estetiği Ameliyat’nda Bazı hastalarda estetik görünümü tam elde etmek için protez ve yağ enjeksiyonu bir arada uygulanabilir.

Baldır bölgesinde fazla kalınlık mevcut ise inceltme ameliyatları yapılabilir. Kalınlık çoğu zaman yağ doku fazlalığı ile oluşmaktadır. Her iki baldırın eşit kalınlığa getirilmesi için uygun ölçülere göre VASER liposuction ile inceltme işlemi yapılır. Bacak Estetiği Ameliyat’nda kasa bağlı kalın baldır durumuna daha az rastlanmaktadır ve bunu düzeltmek için kas inceltici ameliyatlar yapılmaktadır.

Bacak Estetiği Ameliyat’ı genel anestezi altında yapılır ve ortalama iki saat kadar sürer. bu ameliyatlarda bacak kaslarına müdahale yapılmadığı için yürümede problem olmaz ve normal hayata üç gün içinde dönülebilir.