Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Abdi ipekci Cad. Maltepe Apt. No:44 D:8 Nisantasi-Istanbul/Turkey

Meme Büyütmede Kendi Yağınız.

Meme Büyütme Yağınızdan Faydalanın

Meme büyütme için başvuran kişiler ya doğuştan çok küçük memeye sahip olan ya da doğum sonrası memelerinde hacim kaybı ve küçülme olan bayanlar. Her iki durumda da yapılması gereken şey memelere dolgunluk kazandırmak. Bunun için halen günümüzde en çok kullandığımız ve altın standart diyebileceğim silikon implantlar ön planda yer alıyor. Son dönemde gelişen teknoloji ile birlikte yağ enjeksiyonları da tercih edilebilir hale geldi diyebiliriz.

Silikonlar ile ilgili eskiden birçok soru işareti vardı. Günümüzde silikon jel modellerinin gelişimi ile birçok yeni implant mevcut. Yeni silikonlar ile her hastaya özel boyutta implant seçerek daha doğal görünüm elde edebiliyoruz. Bu silikonları hastalar ömür boyu kullanabiliyor yani değişime gerek duyulmuyor. Hamilelik ve emzirme döneminde de kişiye herhangi bir olumsuz etkisi olmuyor.

Meme Büyütmede Tavsiye Edilen Diğer Yöntemler

Meme büyütme için ikinci en sık tercih ettiğimiz yöntem ise yağ enjeksiyon. İnançsal sebeplerden ya da vücudunda yabancı cisim istemeyen hastalar için silikon yerine tercih edilebiliyor. Yağ vücudunuzun bir yerinden özel yöntemlerle alınarak bir takım saflaştırma işlemlerine tabi tutulup daha sonra memeleri hacim vermek amaçlı enjekte ediliyor.

Öncelikle vücudun bir başka yerinde yeterince yağ dokusunun olması şart. Bu bölgede özel ince kanüller kullanılarak yağ çekiliyor. Çekilen miktar ameliyat öncesi planlamaya göre yapılıyor. Meme kenarlarından yine çok ince giriş delikleri açılarak ince enjeksiyon kanülleri ile yağ memeye veriliyor. Bu işlem lokal anestezi atında yapılabiliyor ve toparlanma suresi ortalama 3 gün kadar sürüyor.

Meme Büyütme Operasyonundan Sonra

Enjeksiyon sonrası transfer edilen yağın %30 ila %40 ında erime görülebileceği için ameliyat sırasında bir miktar fazla enjeksiyon yapmak gerebiliyor. Yağ enjeksiyonu ile verilen doku tamamen sizin ve bu yağ sizinle bir kilo alıyor ve veriyor. Ayrıca yağ doku ile birlikte aktarılan kök hücreler meme cildinin kalitesinde artış sağlayabiliyor. Nadiren yağ hacminde beklenenden daha fazla erime olursa ikinci daha az hacimli bir enjeksiyona ihtiyaç doğabiliyor.