Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Abdi ipekci Cad. Maltepe Apt. No:44 D:8 Nisantasi-Istanbul/Turkey

Karın Germe

karin-germe

Düz gergin duran ve alttaki kas gölgelerini gösteren bir karın ve ince bir bel, fit ve genç görünümün göstergelerinden biridir. Karın bölgesi vücut estetik duruşunun en önemli unsurlarından birisidir. Bu ameliyatta göbek altındaki cilt fazlası…

Düz gergin duran ve alttaki kas gölgelerini gösteren bir karın ve ince bir bel, fit ve genç görünümün göstergelerinden biridir. Karın bölgesi vücut estetik duruşunun en önemli unsurlarından birisidir.

Karın bölgesinin görünümü sık sık kilo alıp vermede ve özellikle kadınlarda hamilelikler sonrası bozulur ve bu durumdan kurtulmak için karın germe operasyonlarına başvurulur. Karın cildinde gevşeme ve sarkma, bazen çatlaklar, karın kaslarında gevşeklik sonucunda bombe bir görüntü, göbek ve bel çevresinde yağlanma oluşur. Bu durumları egzersiz ve diyet ile düzeltmek oldukça zordur. Karın bölgesinin tekrar eski haline getirilmesi için yapılan ameliyata abdominoplasti demekteyiz.

Bu ameliyatta göbek altındaki cilt fazlası çıkartılır, gevşemiş olan karın kasları sıklaştırılır, karın ve bel bölgesindeki fazla yağ alınır. Karın germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve ortalama iki saat kadar sürmektedir. Karın Germe Ameliyatı sonrası iç çamaşırın altında kalan sezaryen izinden biraz daha uzun bir iz kalmaktadır. Karın germe ameliyatlarında bir yada iki gece hastanende kalmak yeterlidir. Ameliyat sonrası 2 yada 3 gün süren ve ağrıkesici ilaçlar ile geçen hafif bir ağrı olabilir ancak bu sizin hareketlerinizi kısıtlamaz. Karin germe ameliyatından bir hafta sonra gündelik hayatınıza dönebilirsiniz.

Kilo fazlası olan kişilerde en iyi sonuçları elde etmek için diyet programları ile hedeflenen kiloya ulaşmak ve daha sonrasında ameliyat yapmak en doğrusudur. Bu süreçte yakın takipler ile operasyon zamanı belirlenebilir.