Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Abdi ipekci Cad. Maltepe Apt. No:44 D:8 Nisantasi-Istanbul/Turkey

Burun Estetiği

burun-estetigi

Estetik burun ameliyatının en önemli noktası hastanın tam olarak burnu ile ilgili nasıl bir değişim istediğini belirlemesidir. Herkesin yüzü estetik ölçüleri farklılık gösterir ve bu ameliyatla burunun yeni şekil hastaya özel dizayn edilmelidir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Bazen doğuştan gelen, bazen de geçirilen travmalar veya cerrahiler nedeniyle burun şeklinden memnuniyetsiz olan kişilerin tercihi, estetik burun ameliyatı ile daha iyi bir görünüme sahip olmaktır.

Yüzün ortasında bulunan burun, gözler, dudaklar, çene ve yanaklar ile estetik olarak yakın komşulukta olup yüzün karakterini oluşturan en önemli yapıdır. Burnun yüz ile uyumlu olmasını sağlamak, kimi zaman küçültüp kimi zaman büyüterek boyutunu düzenlemek, var olan eğrilikleri yada burun sırtı kamburluğunun düzeltmek ve burun ucunu değiştirmek için burun estetiği operasyonları yapılabilmektedir.

Estetik burun ameliyatının en önemli noktası hastanın tam olarak burnu ile ilgili nasıl bir değişim istediğini belirlemesidir. Herkesin yüzü estetik ölçüleri farklılık gösterir ve bu ameliyatla burunun yeni şekil hastaya özel dizayn edilmelidir. Bu nedenle bir başkasında güzel duran burun estetiği burun sizde de güzel duracak anlamına gelmez. Son dönemlerde estetik ameliyat geçirdiği belli olmayan doğal görünümlü burunlar tercih edilmektedir.

Ortalama 2 saat süren ve genel anestezi ile yapılan burun estetiği ameliyatlarında çoğu zaman gece hastanede kalmanız gerekmemektedir. Burundan nefes alma zorluğu olan kişilerin aynı ameliyat sırasında hava yollarının açıklığını sağlayacak diğer girişimler eklenebilmektedir. Bir hafta kadar burun ateli ile geçmekte ve hastalar bundan sonra normal hayatlarına dönmektedirler.

Burun ve yüzünüzdeki bu değişikliğe kısa sürede siz ve çevreniz alışacak ve eski burnunuzu resimlerde görmeden hatırlamayacaksınız.