Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Abdi ipekci Cad. Maltepe Apt. No:44 D:8 Nisantasi-Istanbul/Turkey
Antioksidan Entegre Tedaviler

Özellikle orta yaş üzerinde yüz bölgesi gençleştirme işlemleri en çok rağbet gören uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor. Bu yöntemler içinde ameliyattan çekinen ya da bunun için zamanı olmayan kişiler ameliyatsız yöntemleri tercih ediyor. Bu işlemler arasında Ulthera hem dünya çapında hem ülkemizde oldukça fazla kullanılıyor.

Ulthera nedir ?

Ulthera odaklı ultrasound teknolojisini kullanan ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemidir. Ultrasoun günümüzde tıbbın bir çok alanında güvenle kullanılan bir teknolojidir. Özel bir dalga boyu ve odaklama sistemine sahip olan bu cihaz ile elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış, kırışıklığı olan ciltlerin ameliyatsız tedavisi yapılabiliyior.

Ulthera nasıl yapılıyor ve ne işe yarıyor ?

Bu  uygulama kaş bölgesi , yüz , gıdı ve dekolte bölgesinde uygulanabiliyor. uygulama yaklaşık yarım saat kadar sürüyor. Odaklı ultrasound teknolojisi sayesinde cilt altı derin doku hedefleniyor ve bu bölgedeki kollejen liflerinin tekrar yapılandırılması ile uygulama bölgesinde lifting  etkisi elde ediliyor. uygulama sonrası tam etkinin oturması ortalama iki ay kadar sürüyor ve cilt tipine bağlı olarak 1,5 – 2 sene kadar kalıcılığı devam ediyor.

FDA onaylı olan bu cihaz tek seans uygulama ile yeterli iyileşmeyi sağlayabiliyor. Henüz ameliyat ihtiyacı olmayan orta derece yüz sarkmalarında ya da ameliyattan çekinen kişilerde güvenle kullanılabiliyor. Kaş kaldırma için ya da sarkmış gıdı için geliştirilen yeni uygulama teknikleriyle de oldukça tatminkar  sonuçlar elde etmek mümkün oluyor.