Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Abdi ipekci Cad. Maltepe Apt. No:44 D:8 Nisantasi-Istanbul/Turkey

Meme Silikonu, Damla mı? Yuvarlak mı?

Meme Büyütme Ameliyatı Silikon Tercihi

Meme büyütme ameliyatları için halen en güvenilir en kalıcı ve en iyi sonuçları meme silikonlarını kullanarak elde edebiliyoruz. Meme dokusu yetersiz hacimde olan ya da doğum sonrası memenin küçülmesi gibi durumlarda kadınlar meme büyütme ameliyatları için araştırmalar yapmaya başlıyor.

Meme büyütme estetiği için hummalı bir araştırmaya giren bayanların aklında birçok soru beliyor. Bu sorulardan en çok karşılaştığımız ise silikon protez tipi ile ilgili oluyor. En başta benim silikonum damla seklinde mi yoksa yuvarlak mı olacak sorusuyla karşılaşmaktayız.

Gelişen teknoloji ile birlikte silikonların çeşitliliği oldukça fazla artış gösterdi. Temel olarak damla yani anatomik ve yuvarlak olarak iki tür altında toplansa da bunların altında da birçok çeşit protez var diyebiliriz. Silikonların eni, boyu, yükseklik ölçüleri ve jel dolgunluklarına göre çeşitliliği arttırıldı ve kişiye en doğal sonucu verecek protezi seçme şansımız oldukça kolay hale geldi diyebiliriz.

Damla Meme Silikonu Nedir?

Damla meme silikonu: Bu silikon tipinde protezin alt kısmı daha dolgun ve yüksek üst kısm yani dekolte bölgesi daha basık şekildedir ve yandan bakıldığında su damlasına benzediği için damla silikon olarak adlandırılmıştır. Neredeyse hiç meme hacmi olmayan hastalarda daha doğal ve anatomik bir meme elde edebilmek için damla protez tercih edilebilir. Yeterli meme dokusu olan hacim olarak artış isteyen ancak dekolte bölgesi çok fazla belirgin olmasını istemeyen kişiler için de yine damla silikon seçilebilir.

Yuvarlak Meme Silikonu Nedir?

Yuvarlak meme silikonu: Yeterli meme dokusu olan ve meme sekli ayni sekilde kalarak buyuşun isteyen ya da dekoltede belirgin dolgunluk isteyen bayanlarda tercih edilebilir. Yuvarlak protezlerin birçok çeşidi mevcuttur hastanın detaylı göğüs duvarı ve meme ölçümleri yapıldıktan sonra uygun silikon seçilebilir

Sonuç olarak her hastanın özel olarak değerlendirilmesi ve beklentilerine göre kendisine uygun silikonun kullanılması önemlidir. Arkadaşınızda damla seklinde silikon güzel ve doğal bir meme yarattı diye sizde de aynisi kullanıldığında ayni sonuç ortaya çıkacak diye düşünmek doğru değildir.