Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Abdi ipekci Cad. Maltepe Apt. No:44 D:8 Nisantasi-Istanbul/Turkey

Meme Büyütme

meme-buyutme

Meme Büyütme Estetiği

Dolgun, dik ve vücut ölçülerine uygun büyüklükteki memeler kadın estetiğinin en önemli parçalarından biridir. Memeleri gelişimsel olarak yeterli büyüklüğe ulaşmamış yada doğum ve emzirmeler ve hatta kilo alıp verme sonrası küçülmüş olan bayanlarda özgüven kaybına neden olabilmektedir ve bu nedenle meme büyütme gibi operasyonlar tercih edilebilir.

Meme Büyütme (Göğüs Büyütme)

Ameliyatlarında Memeyi uygun büyüklüğe getirmek kadar yeniden şekillendirmek de önemlidir. Ameliyattaki başarıyı meme hacminin ve vücut ölçülerinin tam değerlendirilmesi, göğüs kafesi yapısının ve cilt kalitesinin göz önüne alınarak planlanması belirlemektedir.

Günümüzde Meme Büyütme

Günümüzde en sık kullanılan meme büyütme yöntemi silikon implantlardır. Gelişen teknoloji ile birlikte çok farklı hacimlerde ve şekillerde protezler üretilmektedir bu da her hastaya uygun olanı seçme özgürlüğü getirmekle birlikte ameliyat soncunun da daha iyi olmasını sağlamaktadır.

En Çok Sorulan Sorular

Hastalar tarafından en çok sorulan sorular damla mı yuvarlak mı, kas altı mı kas üstü mü gibi teknik detaylar olmaktadır. Teknik detaylar kişinin anatomik yapısına göre verilecek kararlardır bu nedenle asıl cevaplanması gereken soru nasıl bir meme istediğinizdir. Doktorunuzla yapılan detaylı görüşme sonrası büyüklük ve şeklin nasıl olacağının kararını vermek meme büyütme işlemlerinde atılacak en önemli adımdır.

Meme Büyütme Ameliyatları

genel anestezi ile yapılmakta ve ortalama bir saat kadar sürmektedir. Ameliyat sonrası göğüs bölgesinde spor sonrası oluşan kas ağrılarına benzer ağrılar olmakta ağızdan alınan ağrı kesici ilaçlarla geçmekte ve hastalar üçüncü gün içinde gündelik hayatlarına dönebilmektedir. Ödemin minimuma indikten sonra istediğiniz iç çamaşırlarını almanız için önerdiğimiz süre iki aydır.