Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Abdi ipekci Cad. Maltepe Apt. No:44 D:8 Nisantasi-Istanbul/Turkey

Saten Yüz Germe

satenyuzgerme

Genç ve daha dinamik görünmek hemen hemen herkesin istediğidir. Günümüzdeki gelişmelerle birlikte yüzün daha genç görünmesi için plastik cerrahi ameliyatlarından tutun da enjeksiyon yöntemleri ve cihaz kullanımlarına kadar geniş bir yelpaze bulunmaktadır. Yoğun iş ve sosyal hayat nedeniyle cerrahi yöntemlerin toparlanma dönemlerine zaman ayıramayacak kişiler daha çok ameliyatsız işlemlere yönelmektedirler. Yeni nesil cilt gençleştirme sistemleri kırışıklık tedavileri, cilt altı kollajen diziliminin yenilenmesi ve yeni kollajen üretimi ve de lifting etkileri ile Ameliyatsız Yüz Germe üzerine odaklanmaktadırlar. Ameliyatsız yüz germe yöntemleri Radyo frekans yöntemlerini kullanarak başlayan ve gelişimini sürdüren bir teknoloji ile ortaya çıktı. Son dönemde ses dalgalarını kullanan fokuslu ultrason teknolojiler de tedavi seçenekleri arasına girmeye başladı.

Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe ya da bir diğer adıyla Saten Yüz Germe işlemlerinde göz çevresinin gençleştirilmesi, yanak bölgesinde lifting etkisi ile nasolabial (burun kenarı) oluklarının düzeltilmesi, dudak çevresi sigara çizgilerinin tedavisi ve sarkması ve gıdı bölgesinin düzeltilmesi hedeflenmektedir. Saten yüz germe ile bu bölgelerde yapılacak işlemlerde etkinlik , kalıcılık ve işlemin uygulama esnasında güvenli oluşu ön plandadır.

Saten yüz germe; ismini verdiğimiz Exilis Elite temel olarak Radyo frekans enerjisini ve yardımcı olarak ultrasonu kullanarak iki teknolojiden de yaralanmaktadır. Radyo frekans hemen cilt altı bölgeyi hedeflemekte, ultrason da bu bölgede enerji dağılımını homojen hale getirmektedir. Sadece fokuslu ultrason kullanımlarında tek seansta oluşan 65C ye yakın isi yerine seans başı 42-45 C arası ısı oluşmakta bu da işlem sırasında güvenliği sağlamaktadır. Saten Yüz Germe tek seanslık agresif bir uygulamadan ise daha güvenli ve seanslar şeklinde kollajen uyarımını devamlı olarak sağlayan bir tedavi protokolü ile çözüm elde edilmesi sağlanır. Saten yüz germede diğer sistemlere göre en büyük üstünlüklerden birisi de ısı kontrollü bu işlemde göz çevresi uygulamaları bile güvenle yapılabilmektedir. Böylece ince olan göz kapakları bile isleme dahil edilir.

Ameliyatsız Saten Yüz Germe ile Kişinin cilt kalitesine bağlı olarak haftada tek ve toplamda 4 ila 6 seans arasında uygulama ile yüz gençleştirme yapılabilir. Seanslar ortalama 45 dakika sürmektedir ve uygulama sırasında herhangi bir ağrı sızı hissedilmez. Uygulamalar sırasında oluşan hafif bir ısı çoğu hasta tarafından rahatlatıcı olarak bulunmaktadır. Saten yüz germe uygulamanın kalıcılık süresi yeni üretilen kollajen miktarı, hastanın cilt kalitesi ve yıpranmışlık oranına göre değişim göstermekle birlikte diğer yöntemlerle kıyaslandığında ise saten yüz germe en iyi sonuçların elde edilmesini sağlar. Dünya çapında birçok merkezde kullanılan bu Ameliyatsız Yüz Germe yöntemi birçok mecrada estetik alanındaki medikal cihazlar içinde lider seçilmiş ve birçok ödül almıştır.