Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Abdi ipekci Cad. Maltepe Apt. No:44 D:8 Nisantasi-Istanbul/Turkey

Vaser Liposuction

vaser-liposuction

VASER Liposuction Nedir?

VASER liposelection tekniği yağlanmanın fazla olduğu bölgelerinizi yeniden şekillendirmek ve fit bir görünüm elde etmek için kullandığımız bir yöntemdir. Bu teknikte tıbbın birçok alanında kullanılan ses dalgalarından faydalanılmaktadır.
Ergenlik ile birlikte yağ hücrelerinin sayıca artışı tamamlanmaktadır. Kilo alma ile sadece hacimsel büyüme görülür. Genetik şifreniz ergenlik sonrası vücudunuzun neresinde ne kadar yağ olacağını zaten belirlemiştir. Çoğu zaman diyet ve egzersiz ile vücudunuzun belirli yerlerinde istediğiniz şekillenmeye elde edemeyişinizin sebebi budur ve bunu en iyi Vaser Liposuction tekniği ile giderebiliriz.

VASER Liposuction Nerede Kullanılır?

VASER Liposuction tekniği yağlanmanın fazla olduğu bölgelerinizi yeniden şekillendirmek ve fit bir görünüm elde etmek için kullandığımız bir yöntemdir. Bu teknikte tıbbın birçok alanında kullanılan ses dalgalarından faydalanılmaktadır. Böbrek taşlarının kırılmasında kullanılan ses dalgaları gibi yağ hücrelerinin parçalanması için dizayn edilmiş ses dalgalarını kullanmaktadır.

Vaser Liposuction Ses Dalgalarıyla Yağ Aldırma

Liposelection olarak adlandırılmasının sebebi kullanılan ses dalgalarının sadece yağ hücrelerini seçici etki göstermesidir. Cilt altında yağ hücreleri ile birlikte kan damarları, sinirle ve bağ doku elamanları bulunmaktadır. VASER ile uygulamalarda bu yapılara zarar verilmemekte sadece yağ hücreleri parçalanmaktadır. Böylelikle Vaser Liposuction ameliyatı sonrası kan damarları yaralanmadığından daha az morarma, sinirle etkilenmediğinde his kayıpları daha az oluşmaktadır. Bağ dokuya zarar vermediğimiz için liposuction sonrası çukurlar ve dalgalı görünüm oluşuma riski de çok azalmaktadır.

VASER Liposuction ile basen, kalça, bacaklar, bel, karın, kollar ve gıdı bölgelerinde incelme sağlanmaktadır. Bölge sayısına göre işlem lokal ya da genel anestezi ile gerçekleştirilebilmektedir. Küçük kesilerden girilerek ince problar ile fazla yağ dokusunun olduğu kısımlara yoğun ses dalgaları verilerek parçalanma sağlanır ve daha sonra özel kanüller ile parçalanmış yağlar çekilir.

Yağ seçici bu yöntemde diğer liposuction yöntemlerine göre morluklar ve şişlikler daha az olmaktadır ve iyileşme süreci de daha hızlıdır. Klasik yöntemlerde 6 hafta kadar kullanılan korse yerine 3 hafta süreyle özel bir bası giysisi kullanılmaktadır.

Vaser Liposuction Sonrası Ne Zaman İyileşirim?

Ameliyat sonrası normal hayata dönme süresi hastadan hastaya değişmekle birlikte ortalama iki gün kadar sürmektedir.