Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Abdi ipekci Cad. Maltepe Apt. No:44 D:8 Nisantasi-Istanbul/Turkey

Göğüs Dekoltesi Cesaret Değil Estetik Gerektirir

Son dönemde meme büyütme operasyonları en fazla yapılan estetik ameliyatlar içinde yer alıyor. Yapısal olarak memesi küçük olan ya da doğumlar ve emzirme sonrası memede hacim kaybı olan bayanlar tarafından tercih edilen bu ameliyat oldukça yüz güldürücü sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Meme büyütme ameliyatlarından ilk istenilen memede boyut artışı oluyor ve hastaların birçoğu kullanılacak silikonun hacmine takılıp kalıyorlar. Kliniğe başvuran çoğu kadından, arkadaşıma şu kadar cc silikon koymuşsunuz harika olmuş ben de aynısını istiyorum söylemlerini çokça duyuyorum. Ancak bu ameliyatlarda memede kazanılacak büyüklükten daha önemli konu ise meme şeklinin nasıl olması gerektiği.

Ameliyattan sonraki şekil ve büyüklük değişimi için beklentilerin doğru belirlenmesi çok önemli. Bu nedenle her hasta kendisine özel hem göğüs hem de tüm vücut anatomik ve estetik ölçütleri içinde değerlendirilmeli. Bu matematiksel ölçümler göğüs duvarının genişliği ve uzunluğu, omuz genişliği, her iki meme arasındaki açıklık, meme başlarının büyüklükleri ve yerleşimleri gibi oranlara bakılarak yapılır.  Ayrıca hastanın boyu bel ve karın çevresi sırt yapısı ve vücut tipi de sonucu belirleyecek faktörlerdir.

Bu ameliyat sonrası dekolte bölgesinin uygun dolgunlukta olması, memelerin birbirinden ne çok ayrı ne de birbirine çok yapışık olmaması, meme kenarlarından taşma yapmaması ve meme başlarının simetrik şekilde tam karşıya bakar şekilde olması dikkat edilen özelliklerdir.

Kısa boylu, göğüs çapı dar minyon yapılı bayanlarda çok büyük olmayan, göğüs üst dolgunluğu belirgin ve meme aralığı çok dar olmayacak şekilde bir sonuç elde etmek daha doğal ve estetik bir sonuç doğuracaktır. Uzun boylu, dar omuzlu, ince ve uzun yapılı olan kişilerde ise meme şekli top gibi olmamalı ve dekolte bölgesinin geçiş hatları daha yumuşak olmalıdır. Daha atletik vücut tipine sahip, genelde uzun zamandır spor yapan fit bayanlarda göğüsün kaslı ve geniş yapısına uygun, meme alt kısmı ve dekolte bölgesi eşit ve dengeli şekilde dolgunluk kazandırılmış bir sonuç hedeflenmelidir. Böylelikle straplez, üçgen bikini ya da göğüs dekoltesi açık kıyafetlerde daha estetik bir görüntü kazanılmış olur.

Meme büyütme ameliyatlarından önce damla mı yuvarlak mı, kas altı mı yoksa kas üstümü ve kaç cc silikon kullanılmalı sorularından önce, benim vücuduma uygun meme yapısı nasıl olmalı, bu ameliyattan sonra nasıl sutyenler kullanmak istiyorum ve vamp olmadan doğal ve estetik bir görüntüye nasıl kavuşurum sorularına cevap aramak daha doğru olacaktır.