Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Abdi ipekci Cad. Maltepe Apt. No:44 D:8 Nisantasi-Istanbul/Turkey

Gözaltı Morluk Tedavisi

gozaltimorluktedavisi

Bu gün çok yorgun görünüyorsun, gözlerin altı morarmış uykusuz mu kaldın gibi sorulara maruz kalmak bazen size kendinizi hem yorgun hem yaşlı hissettirebilir. Göz altı morlukları birçok nedenlerle oluşabilir. Düzensiz uyku, beslenme bozukluğu, çok fazla bilgisayar başında çalışmak, sigara ve alkol kullanılması bunların başında gelir. Çoğu zaman kişiler ailesel yatkınlıktan da bahsetmektedirler.

Göz altı morlukları neden oluşur?

İlerleyen zaman ile birlikte yanaklar alt göz kapağından ayrılıp sarkamaya başladıkça göz altı torbalanmaları ve göz yaşı oluğu dediğimiz çukur oluşmaktadır. çok ince olan alt göz kapak derisi daha koyu renk almakta ve ince kırışıklıklar oluşmaktadır. Tüm bu sebepler farklı farklı nedenlerle oluşur ve tüm bu etkenler bir araya gelip göz altının daha yaşlı görünmesine sebep olur.

Göz altı morlukları nasıl tedavi edilir?

Göz altı morluklarını oluşturan birçok faktör olduğu için tedavi de her faktör için ayrıdır.
Bu tedaviler bir araya getirilerek kombine bir çözüm sağlamak en önemli konudur. Bu kombine tedavide göz altı çukuru düzeltilir, ince kırışıklıklar açılır ve morluğun azalması için antioksidan serum uygulanır. Antioksidan serum ile alt göz kapağı kan dolaşımı tekrar düzenlenir burada koyu rengi veren pigment azaltılır ve daha parlak bir görünüm kazanılır.

Göz altı morlukları tedavi sonrası tekrar eder mi?

Göz altı morluk tedavisi çoğu zaman zor bir tedavidir ancak kombine uygulanacak tedavi planı ile bu problemden kurtulmak mümkündür. Kişinin durumuna göre kimi zaman tek seans kimi zaman da ardışık seanslar gerekebilir. Tedavi sonrası korumaya yönelik önlemler ve ürünler ile tedavi etkisi ve kalıcılığı arttırılabilir.