Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Abdi ipekci Cad. Maltepe Apt. No:44 D:8 Nisantasi-Istanbul/Turkey

Meme Dikleştirme

meme-diklestirme

Meme Dikleştirme

Hamilelik ve emzirme, ilerleyen yaş, menopoz ve sık sık kilo alıp verme ile memelerde dolgunluk kaybı ve memede sarkma meydana gelir. Memeyi göğüs duvarına asan bağ yapılarında yıpranmalar oluşur ve memeler dikliğini kaybeder.
Hamilelik ve emzirme, ilerleyen yaş, menopoz ve sık sık kilo alıp verme ile memelerde dolgunluk kaybı ve memede sarkma meydana gelir. Memeyi göğüs duvarına asan bağ yapılarında yıpranmalar oluşur ve memeler dikliğini kaybeder. Memenin toparlanarak fazla cildin alındığı ve meme başının olması gereken yere taşındığı, Meme dikleştirme (Mastopeksi) dediğimiz ameliyat ile bu durum düzeltilebilir.

Meme Dikleştirme ve Meme Pitozu

Memenin büyüklüğü ile ilgili önemli bir sorun olmamasına karşın meme dokusunda oluşan hacim kaybı, deride gevşeklik ve çatlaklarla kendini gösteren sarkıklık (meme pitozu) ile başvuran hastalarda estetik olmayan görüntüyü düzeltmek amacıyla yapılan bir ameliyattır.

Meme dikleştirme ameliyatında tüm bu sorunlara çözüm sağlanmaktadır. Meme dikleştirme ameliyatı için başvuran kişilerde meme hacminde ileri derecede azalma var ise ve ameliyat sonrası sadece fazla deri çıkarıldığı halde bile memeler çok küçük kalacak ise ameliyata silikon protezler de eklenerek memenin tekrar hacim kazanması sağlanabilir böylelikle meme dikleştirme ve meme büyütme bir arada yapılmış olur.

Meme Dikleştirme Ameliyatları Teknikleri

ameliyatı teknikler iiçin tanımlanan birçok teknik vardır ve muayeneniz sonucu size en uygun teknik size sunulur. Meme dikleştirme tekniğine gör zaman içinde silikleşerek belirsiz hale gelecek olan izlerinizin yeri de belirlenmiş olur. Meme dikleştirme işlemi, sadece meme başı etrafı, yada buna ek aşağıya doğru inen düz bir çizgi (lolipop şeklinde iz), kimi zaman da ters T seklinde iz bırakacak tekniklerden biri ile yapılır. Bu izler her zaman sutyen içinde kalacağından dekolte kıyafet seçiminizi engellemez.

Meme dikleştirme ameliyatlarında en sık karşılaştığımız soru bu işlemin kalıcılığıdır. Bu, hastanın meme ve cilt dokusunun durumuna bağlıdır. Zaman içinde mutlaka bir miktar sarkma oluşacaktır ancak bu, ameliyat öncesi sarkma hızına göre oldukça azdır.

Meme şekliniz, doku dolgunluğunuz ve kullanılacak tekniklere göre sizi değerlendirip istediğiniz sonuca ulaşmanızı sağlayacak yegane doktor bir plastik cerrahtır.