Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Abdi ipekci cad Maltepe apt. No :44 D:8 Nişantaşı Istanbul

Çene Dolgusu

Bazı kişilerde doğumsal olarak çenenin uç kısmı geride olabilir ya da çene kemiği olması gerektiğinden küçük olabilir. Çene problemi ile başvuran hastalarda detaylı ölçümler yapmak gerektiği gibi yüzün diğer estetik yapıları da değerlendirilmelidir. Özellikle dudaklar, burun, elmacık kemiği ve alın çene işlemleri öncesi bütünsel olarak ele alınmalıdır.

Çene kemiği geride olan ya da çene ucu küçük olan hastalarda bazen ameliyatlar gündeme gelse de bu görüntünün düzeltilmesi için ameliyat tercih etmeyen hastalarda dolgu ile daha iyi bir görüntü sağlanabilmektedir. Çene bölgesi için hyaluronik asit içerikli dolgular ya da kalsiyum hidroksiapatiti tercih edilebilir. Bu iki ürün arasındaki farklar sağladıkları dolgunluk ve kalıcılık süreleridir. Hasta ve hekimin kararına göre uygulanacak ürün ve miktar belirlenir.

Çene dolgusu uygulaması anestezi gerektirmez, point enjeksiyon ya da mikrokanül teknikleri kullanılabilir. İşlem ortalama 15 dakika sürmektedir ve hemen sonrasında normal hayata devam edilebilir. Uygulama sonrası ağrı ve şişlik olmamaktadır.